Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » новини » Вплив великовагового автотранспорту на вантажність мостів України: дослідження та розробка рекомендацій

Вплив великовагового автотранспорту на вантажність мостів України: дослідження та розробка рекомендацій

Команда Національного транспортного університету розпочала унікальне науково-практичне дослідження, за результатом якого розроблять модель навантаження на мости, враховуючи реальні параметри сучасного великовагового автотранспорту.

  Дослідження проводиться на мостах Чернівецької та Львівської областей. Ці регіони обрані не випадково, адже ними пролягають важливі логістичні маршрути, якими перевозяться великі обсяги вантажів.

  На Буковині упродовж декількох днів науковці аналізували вплив сучасного великовагового транспорту на стан мостів, що є складовими доріг М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече та Т-26-01 Чернівці – Вашківці – Путила з під’їздами до КПП «Руська» та «Шепіт».

  Вчені фіксували габарити та вагу вантажівок, інтенсивність руху, а також стан транспортних споруд. Уся ця інформація буде впроваджена у нормативних та технічних документах на галузевому рівні в організаціях, які входять до сфери управління Агентства відновлення. Результати досліджень у майбутньому дозволять проєктувати, будувати, та експлуатувати мости з урахуванням реальних навантажень у воєнний і повоєнний періоди.

  Важливою особливістю цього дослідження є співпраця науковців, дорожників-мостовиків. Це дозволяє отримати комплексну картину проблеми та розробити дієві рішення. Бо одні й ті ж транспортні засоби по-різному впливають на стан мостових споруд. Важливим фактором також є категорія дороги, де розташований міст, адже вона визначає максимальну допустиму вагу транспорту.

Основні етапи дослідження:

1. Визначення габаритних і вагових параметрів великовагових автотранспортних засобів.

2. Розробка посібника з визначення вантажно-пропускної здатності автодорожніх мостів за фактичними моделями рухомого складу України.

  Цей проєкт здобув ґрант від Національного фонду досліджень України в рамках конкурсу «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди». Над його реалізацією працює команда кваліфікованих науковців за керівництва Заслуженої діячки науки і техніки України, докторки технічних наук, професорки Олени Славінської.